Sala konferencyjna
09:0010:30
Sesja I. Położnictwo
90 min

09:00 - 09:20

Indukcja porodu — aktualne wskazania prof. dr hab. n. med. Dorota Bomba-Opoń

09:20 - 09:40

Krwotoki dr hab. n. med. Sebastian Kwiatkowski

09:40 - 10:00

Szczepienia kobiet ciężarnych prof. dr hab. n. med. Jarosław Kalinka

10:00 - 10:20

Przedwczesne odpływanie płynu owodniowego (PPROM) prof. dr hab. n. med. Krzysztof Drews

10:20 - 10:30

Dyskusja
10:3010:55
Przerwa 25 min
10:5512:30
Sesja II. Perinatologia — patologia ciąży
95 min

10:55 - 11:15

Preeklampsja dr hab. n. med. Radzisław Mierzyński

11:15 - 11:35

Powikłania położnicze cukrzycy w ciąży prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska

11:35 - 11:55

Kleszcze położnicze prof. dr hab. n. med. Przemysław Oszukowski

11:55 - 12:15

Cięcie cesarskie w porodzie prof. dr hab. n. med. Piotr Kaczmarek

12:15 - 12:30

Dyskusja
12:3012:50
Przerwa 20 min
12:5014:25
Sesja III. Nieprawidłowa implantacja łożyska
95 min

12:50 - 13:10

Diagnostyka nieprawidłowej implantacji łożyska PAS prof. dr hab. n. med. Mariola Ropacka-Lesiak

13:10 - 13:30

PAS — postępowanie we wczesnej ciąży prof. dr hab. n. med. Piotr Sieroszewski

13:30 - 13:50

Postępowanie z łożyskiem przodującym prof. dr hab. n. med. Hubert Huras

13:50 - 14:10

Postępowanie z łożyskiem wrastającym prof. dr hab. n. med. Mariusz Zimmer

14:10 - 14:25

Dyskusja
14:2515:05
Wykład sponsorowany
40 min
15:0516:05
Lunch 60 min
16:0517:40
Sesja IV. Diagnostyka prenatalna — rekomendacje 2022
95 min

16:05 - 16:25

Skrining rozszerzony prof. dr hab. n. med. Piotr Sieroszewski

16:25 - 16:45

Diagnostyczne badania genetyczne dr n. med. Hanna Moczulska

16:45 - 17:05

Terapia wewnątrzmaciczna płodu dr hab. n. med. Przemysław Kosiński

17:05 - 17:25

Ciąże wielopłodowe — diagnostyka leczenia prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś

17:25 - 17:40

Dyskusja
17:4018:00
Przerwa 20 min
18:0019:00
Sesja V. Niedokrwistość
60 min

18:00 - 18:20

Diagnostyka niedokrwistości z niedoboru żelaza prof. dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop

18:20 - 18:40

Leczenie niedokrwistości — preparaty doustne a dożylne — różnice prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski

18:40 - 19:00

Profilaktyka przeciwzakrzepowa w położnictwie i ginekologii prof. dr hab. n. med. Marek Gogacz
19:0019:20
Wykład sponsorowany
20 min
20:0021:00
Kolacja
60 min
Sala konferencyjna
09:0010:55
Sesja VI. Endokrynologia i medycyna rozrodu
115 min

09:00 - 09:20

Kwalifikacja do zapłodnienia in vitro prof. dr hab. n. med. Rafał Kurzawa

09:20 - 09:40

Aktualne postępowanie w procedurze zapłodnienia in vitro dr hab. n. med. Michał Radwan

09:40 - 10:00

Dawstwo komórek jajowych prof. dr hab. n. med. Piotr Laudański

10:00 - 10:20

Niepłodność męska prof. dr hab. n. med. Grzegorz Jakiel

10:20 - 10:40

Diagnostyka i leczenie endometriozy  najnowsze rekomendacje prof. dr hab. n. med. Robert Spaczyński

10:40 - 10:55

Dyskusja
10:5511:15
Przerwa 20 min
11:1512:55
Sesja VII. Ginekologia małoinwazyjna
100 min

11:15 - 11:35

Histerektomia laparoskopowa dr n. med. Marcin Misiek

11:35 - 11:55

Histerektomia waginalna prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko

11:55 - 12:15

Histerektomia abdominalna dr n. med. Magdalena Bizoń

12:15 - 12:35

Małoinwazyjna naprawa statyki narządu płciowego kobiety prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz

12:35 - 12:55

Dyskusja
12:5513:15
Przerwa 20 min
13:1514:50
Sesja VIII. Profilaktyka raka szyjki macicy — rekomendacje PTGiP 2022
95 min

13:15 - 13:35

Profilaktyka wtórna — skrining podstawowy prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński

13:35 - 13:55

Profilaktyka wtórna — etap ekspercki — testy rozszerzone dr hab. n. med. Hubert Wolski

13:55 - 14:15

Profilaktyka wtórna — etap ekspercki — kolposkopia prof. dr hab. n. med. Robert Jach

14:15 - 14:35

Profilaktyka pierwotna — szczepienia HPV prof. dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski

14:35 - 14:50

Dyskusja
14:5015:00
Zakończenie konferencji
10 min
Copyrights © 2022 Via Medica