Sala konferencyjna
10:0012:00
Warsztat: Preeklampsja (PE) – screening, postępowanie, odległe konsekwencje dr hab. n. med. Sebastian Kwiatkowski, prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska, prof. dr hab. n. med. Piotr Sieroszewski
120 min
15:0016:40
1. Sesja plenarna. Ginekologia wieku rozwojowego — wady narządu rodnego prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, prof. dr hab. n. med. Agata Karowicz-Bilińska, prof. dr hab. n. med. Artur Ludwin
100 min

15:00 - 15:20

Pierwsze badanie dziewczynki  kiedy, jak? Wskazania i postępowanie — rekomendacje PTGiP prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta

15:20 - 15:40

Pierwotny brak miesiączki — diagnostyka, leczenie prof. dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop

15:40 - 16:00

Diagnostyka wad wrodzonych narządu rodnego — ultrasonografia prof. dr hab. n. med. Bartosz Czuba

16:00 - 16:20

Diagnostyka i leczenie wad rozwojowych macicy — endoskopia
 
prof. dr hab. n. med. Artur Ludwin

16:20 - 16:40

Dyskusja — panel ekspertów
16:4017:00
Przerwa 20 min
17:0018:40
2. Sesja plenarna. Perinatologia prof. dr hab. n. med. Krzysztof Preis, prof. dr hab. n. med. Jarosław Kalinka, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Seremak-Mrozikiewicz, prof. dr hab. n. med. Małgorzata Świątkowska-Freund, prof. dr hab. n. med. Wiesław Markwitz
100 min

17:00 - 17:20

Najczęstsze problemy związane z porodem przedwczesnym
 
prof. dr hab. n. med. Jarosław Kalinka

17:20 - 17:40

Szczepienia w ciąży prof. dr hab. n. med. Agnieszka Seremak-Mrozikiewicz

17:40 - 18:00

Ciąża bliźniacza — diagnostyka i postępowanie wg rekomendacji polskich i światowych prof. dr hab. n. med. Małgorzata Świątkowska-Freund

18:00 - 18:20

Współczesne zastosowanie kardiotokografii w diagnostyce stanów zagrożenia płodu prof. dr hab. n. med. Wiesław Markwitz

18:20 - 18:40

Dyskusja  panel ekspertów
18:4019:00
Sesja satelitarna firmy Besins Healthcare
Progesteron we wczesnej ciąży i porodzie przedwczesnym – praktyka kliniczna a dane naukowe
prof. dr hab. n. med. Robert Spaczyński
20 min
Szkolenie z ultrasonografii położniczo-ginekologicznej
10:0012:00
Prezentacje
120 min

10:00 - 10:30

Badanie I trymestru w dobie testów wolnego DNA płodu dr hab. n. med. Dariusz Borowski, prof. UMK

10:30 - 11:00

Badanie II trymestru (anomaly scan) wg rekomendacji PTGiP prof. dr hab. n. med. Piotr Sieroszewski

11:00 - 11:30

Badanie serca płodu wg rekomendacji PTGiP dr n. med. Katarzyna Janiak

11:30 - 12:00

Najczęstsze wady diagnozowane w usg w ciąży dr n. med. Hanna Moczulska
12:0012:30
Przerwa 30 min
12:3015:00
Stacjonarne badania pacjentek live (hands-on) dr n. med. Katarzyna Janiak, dr n. med. Hanna Moczulska, dr n. med. Katarzyna Wojda, dr n. med. Tomasz Jachymski
150 min
Sala konferencyjna
08:5009:00
Oficjalne rozpoczęcie Forum Ginekologii i Perinatologii Praktycznej — powitanie prof. dr hab. n. med. Mariusz Zimmer, prof. dr hab. n. med. Piotr Sieroszewski
10 min
09:0010:40
3. Sesja plenarna. Ciąża i poród prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski, prof. dr hab. n. med. Urszula Kowalska-Koprek, prof. dr hab. n. med. Grzegorz Bręborowicz
100 min

09:00 - 09:20

Co jest najważniejsze w opiece nad ciężarną w trakcie pandemii COVID-19?
 
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski

09:20 - 09:40

Nietolerancja węglowodanów, czy cukrzyca ciążowa? Standardy diagnostyki i leczenia prof. dr hab. n. med. Ewa Wender-Ożegowska

09:40 - 10:00

Wskazania do cięcia cesarskiego — aktualne rekomendacje
PTGiP
prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś

10:00 - 10:20

Poród drogami natury po cesarskim cięciu
 
prof. dr hab. n. med. Hubert Huras

10:20 - 10:40

Dyskusja — panel ekspertów
10:4011:00
Przerwa 20 min
11:0013:00
4. Sesja plenarna. Dylematy w perinatologii prof. dr hab. n. med. Hubert Huras, prof. dr hab. n. med. Bożena Leszczyńska-Gorzelak, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Celewicz, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Drews
120 min

11:00 - 11:20

Postępowanie w przedwczesnym odpływaniu płynu owodniowego (PPROM) przed i po 24 tygodniu ciąży
 
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Drews

11:20 - 11:40

Diagnostyka i postępowanie w ograniczeniu wzrastania wewnątrzmacicznego  płodu — rekomendacje PTGiP dr hab. n. med. Sebastian Kwiatkowski

11:40 - 12:00

Badania prenatalne – nowe rekomendacje w przygotowaniu
 
prof. dr hab. n. med. Piotr Sieroszewski

12:00 - 12:20

Odwieczny dylemat — czekać, czy rozwiązywać (PPROM, FGR)? Punkt widzenia neonatologa prof. dr hab. n. med. Iwona Maroszyńska

12:20 - 12:40

Dyskusja — panel ekspertów
13:0013:30
Sesja satelitarna firmy Bayer
Zastosowanie E2 w antykoncepcji hormonalnej. Dane kliniczne oraz z codziennej praktyki (RWE) na przykładzie E2V+DNG
prof. dr hab. n. med. Beata Banaszewska
30 min
13:3014:30
Przerwa 60 min
14:3016:30
5. Sesja specjalna z gośćmi honorowymi Konferencji GIPP PTGP prof. Christopher Lees, Londyn, prof. Jim Thornton, Nottingham, UK, prof. dr hab. n. med. Piotr Sieroszewski, prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, prof. dr hab. n. med. Piotr Laudański, dr hab. n. med. Wojciech Cnota
120 min

14:30 - 15:30

1. Fetal growth restriction management (TRUFFLE)
2. The influence of the pregnancy on maternal circulation
(PE/FGR)
prof. Christopher Lees, Londyn

15:30 - 16:30

1. Progesterone in pregnancy (OPPTIMUM)
2. The customised charts of the fetal growth
prof. Jim Thornton, Nottingham, UK
16:3016:45
Dyskusja
15 min
16:4517:00
Przerwa 15 min
17:0019:00
6. Sesja plenarna. Endokrynologia i medycyna rozrodu prof. dr hab. n. med. Mariusz Zimmer, prof. dr hab. n. med. Jerzy Radwan, prof. dr hab. n. med. Artur Jakimiuk, prof. dr hab. n. med. Jacek Wilczyński
120 min

17:00 - 17:20

Histeroskopia — wskazania, technika. Rekomendacje PTGiP prof. dr hab. n. med. Mariusz Zimmer

17:20 - 17:40

Antykoncepcja hormonalna – dawki, wskazania, sposoby stosowania
 
prof. dr hab. n. med. Robert Spaczyński

17:40 - 18:00

Niepłodność – czy są wskazania do leczenia operacyjnego? dr hab. n. med. Michał Radwan

18:00 - 18:20

Hiperandrogenizacja a zespół PCO w niepłodności — diagnostyka, leczenie prof. dr hab. n. med. Robert Jach

18:20 - 18:40

Czynnik męski w niepłodności małżeńskiej — diagnostyka, leczenie prof. dr hab. n. med. Grzegorz Jakiel

18:40 - 19:00

Dyskusja
19:0019:30
Tabletka z estetrolem  czy nadchodzi estrogenowa rewolucja w antykoncepcji? prof. dr hab. n. med. Robert Spaczyński
30 min
Sala konferencyjna
09:0010:40
7. Sesja plenarna. Uroginekologia prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Szyłło, prof. dr hab. n. med. Tomasz Rechberger, prof. dr hab. n. med. Artur Rogowski
100 min

09:00 - 09:20

Pęcherz nadreaktywny OAB a wysiłkowe nietrzymanie moczu
WNM — różnicowanie, leczenie
prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski

09:20 - 09:40

Leczenie operacyjne w uroginekologii — wskazania, standardy wg EBM prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz

09:40 - 10:00

Zaburzenia statyki narządu rodnego — kiedy i jak operować? prof. dr hab. n. med. Tomasz Rechberger

10:00 - 10:20

Pessaroterapia — wskazania, zastosowanie dr hab. n. med. Grzegorz Surkont

10:20 - 10:40

Dyskusja
10:4011:00
Sesja satelitarna Polskiego Banku Komórek Macierzystych
Komórki macierzyste  przyszłość w terapii płodu
prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko
20 min
11:0011:30
Przerwa 30 min
11:3013:00
8. Sesja plenarna. Ginekologia operacyjna i onkologiczna prof. dr hab. n. med. Paweł Kamiński, prof. dr hab. n. med. Marek Nowak, prof. dr hab. n. med. Ewa Markwitz, prof. dr hab. n. med. Jacek Suzin
90 min

11:30 - 11:50

Leczenie operacyjne w ginekologii onkologicznej — kiedy klasycznie, a kiedy laparoskopowo? prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński

11:50 - 12:10

Kiedy i jak operować w patologii szyjki macicy? prof. dr hab. n. med. Paweł Kamiński

12:10 - 12:30

Histerektomia — jaką drogą? Wady i zalety operacji abdominalnych, waginalnych i endoskopowych prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko

12:30 - 12:50

Leczenie operacyjne raka jajnika — kiedy, gdzie i jak? prof. dr hab. n. med. Łukasz Wicherek

12:50 - 13:00

Dyskusja
13:00
Zakończenie konferencji
Copyrights © 2021 Via Medica